čtvrtek 16. září 2010

Den 13. - čtvrtek 16. září 2010

Hola hola, novinky z USA pravidelně k evropské snídani:

Vstáváme po sedmé, balíme a jdeme na snídani... která, jak zjišťujeme, není v ceně. What a shame!... no nic, tak platit 7 babek za osobu, to je out-of-budget.

Jedeme do národního parku Capitol Reef, který je sice po cestě, ale není úplně součástí původního plánu, takže prakticky jenom projíždíme, zastavujeme ve Visitor Centru, jdeme se podívat na jakousi historickou pekárnu, kde kupujeme výborný Apple pie za 5$ a k tomu nějakou tu kávu a horkou čokoládu za dalších 5. Zastavujeme na nedalekém odpočívadle, kde snídáme (on ten pie nebyl zrovna největší), a pokračujeme přes park dále k východu. Park nepark, krajina je úžasná, nic, co by bylo možné vidět kdekoliv v evropě, přesto je už třetí den poměrně stejná, a přestává nás bavit :-).

Poslední ze série kaňonovitých parků je příznačně Canyonlands - projíždíme nejzajímavější vyhlídky a přesouváme se do Moabu, kde máme pozdní odpoledne a večer - nákup (kupujeme poprvé kus masa - šunku, nějaké ty zásoby na další dny), pereme, a před západem slunce (trochu pozdě) se vydáváme do kaňonu, kde podle jistých zdrojů byly foceny klasické reklamy na Marlboro. No... maybe.

Už po tmě se vracíme na hotel (Motel 6 už asi po čtvré nebo po páté), večeříme šunčičku, dáváme si bazének (jeden jsme stihli, zatímco se pralo prádlo), koukáme na jakýsi filmek v telce a asi půjdeme i spát :-).

Zítra budíček v sedm, nabrat kafe na recepci, snídaně v Arches, odpoledne Monument Valley.

2 komentáře:

 1. Ahoj Péťo,
  tak to je přesné. Každé ráno zapínám počítač a těším se na další zprávy z Vaší cesty. Hezky u kafíčka pročítám podrobnosti z dalšího dne.
  No jestli jste měli až teď první šunčičku, tak to abych udělala svíčkovou až přijedeš domů.
  ahoj ségra

  OdpovědětVymazat
 2. Hezky si to tam užívejte :) Těším se pak na fotky :) Verča Š.

  OdpovědětVymazat