neděle 19. září 2010

Den 15. - sobota 18. září 2010

Příjemné ráno v Cortezu, chladná rána z Oregonu a Wyomingu jsou snad definitivně pryč, teď už pojedeme jenom na jih, a pak zpět na západ do Kalifornie.

Balíme, vyrážíme na recepci, kde čekáme snídani. Recepční nás posílá do místního Convention Center, tak jdeme tam (je to přes parkoviště), no snídaně za všechny prachy :-), start 7:30, 7:50 už prakticky nic není, nikde žádná obsluha, všechno funguje tak nějak samoobslužně (abych si vařil vodu a lezl hledat kelímky do nějakého kamrlíku...). Přemek testuje burákové máslo, já s Petrou dáváme vzorek na špičku nože - pořád ten samý humus který známe z dřívějška. Proč to ti amíci vlastně mají rádi? No něco sníme a vyrážíme dál. Ještě v Cortezu zastavujeme u myčky, auto už je pěkně zahumusené, a po včerejší průjezd navažskou pouští v Monument Valley taky nepřidal na kráse. Čtyři minuty tlakové vody za sedm čtvrťáků z našeho špindíry zase dělají červené auto, ikdyž by potřebovalo pečlivější kůru.

Za půl hodiny už zastavujeme u Visitor Centra národního parku Mesa Verde, jednoho ze sídel indiánského kmene Anasaziů (což sice není úplně politicky korektní jméno, ale je tak nějak vžité), kde kupujeme lístky na prohlídku Cliff Palace, pak projíždíme parkem, nějakolikrát zastavujemem na focení, a na jedenáctou jsme připraveni před (resp. nad) palácem.

Místní ranger nás provádí, je to sympatický chlápek, hodně toho ví a prokládá výklad vtipnými historkami. Dovídáme hodně o životě mítních indiánů (vlastně mám pocit, že skoro všechno), a po poledni vyrážíme parkem zpět na hlavní cestu, která nás po cca pět hodinách jízdy, několika zastávkách (protažení se, benzín, oběd) přivádí do Santa Fé.

Je sedm, vyrážíme do kina, zítra je v plánu si trochu přispat a vyrazit na další cestu až po poledni. Poslední verze Rezident Evilu, stejná jako všechny předchozí, pár hodných bojuje proti přesile zombíků, hodných nakonec ubývá, a pohádkový příběh končí přípravou na další díl. Flaška whisky ve stejné hodnotě přinese mnohem vyšší užitnou hodnotu.

Večer ještě rychlý bazén, pivko (dochází zásoby, nemáme už ani vodu - budeme muset zajet nakoupit), a hurá na kutě. Jsa unaven píšu dnešní článek zase až ráno, plánujeme vyrazit k jihu, když se zadaří, tak dneska dojedeme až do Roswellu :-)

1 komentář:

  1. S tou whiskou máš recht - výstižná recenze na tři řádky.

    OdpovědětVymazat