úterý 24. srpna 2010

Odjezd se blíží!

Tak je to tady. Skoro po roce, co jsem se s Přemkem vrátil z Indie, ale taky skoro po roce, co jsem začal plánovat roadtrip po USA, zbývá do odjezdu 10 dní. Stejně jako minulý rok, máme v plánu z naší cesty více méně pravidelně psát blog pro naše rodiče, prarodiče, kamarády, kolegy a všechny ostatní, kteří mají chuť ho číst. Letos to budeme mít o něco jednodušší (aspoň doufáme) - nebudeme muset hledat internetové kavárny šikovně schované mezi obchody s koberci a kořením, ale bereme notebook, a wi-fi se už vždycky nějaké najde. Každý nový příspěvek samozřejmě ohlásíme na Facebooku, ale nastavit si náš blog jako výchozí stránku prohlížeče samozřejmě doporučujeme!

Takže co máme letos v plánu:

Jedeme čtyři - já (Aleš, Alexx), Přemek (Trillo), Martin (Marty) a Petra. Vyrážíme v sobotu, 4. září, přes Londýn do Toronto, kde bychom měli přespat, a v neděli ráno přeletět do Los Angeles. Kromě svižné prohlídky několika měst (LA, San Francisco, Salt Lake City a Las Vegas, jsou hlavním cílem národní parky. Vyjmenovávat je teď nebudu, času je dost. Přibližná (a to hodně přibližná, čmáral jsem to od ruky) trasa je tady:
V LA si půjčíme auto
, a projedeme Kalifornii, Oregon, Idaho, kouskem Montany, Wyoming, Utah, zabrousíme do Colorada, přes Nové Mexiko a kousek Texasu, rádi bychom se podívali na skok do Mexika, a přes Arizonu a Nevadu zpět do Los Angeles. Žít budeme v autě, spát až na výjimky v motelech, trasa má přes 11 tisíc kilometrů.

Když všechno klapne (proč by němělo? :-)) tak 27. září ráno odletíme z LA zpět přes Toronto a Londýn, a jednoho svátečního zářiového večera se vrátíme zpět do vlasti.

Na místě bude o 8-9 hodin méně než v ČR, tak případné SMS a telefonáty budou vždy poněkud nevhod, za buzení po telefonu se předem omlouváme ;-)

Než odjedeme, slibuju napsat krátké pojednání o Kanadě - proč, to si budete muset přečíst :-).

Žádné komentáře:

Okomentovat