pondělí 6. září 2010

Den 3. - pondělí 6. září 2010

Vstáváme a po sedmé vyrážíme z Tulare. Zastavujeme ve Walmartu ve Visalii, hlavní úkol dne je koupit ledničku, tj. polystyrenový box na chlazení potravin, což za pomoci ledu (zdarma na hotelu, nebo za drobné na benzínce), což nám má značně zpříjemnit cestování (a zatím plní svůj úkol dobře).

Samozřejmě kupujeme i další potraviny, ikdyž Walmart má potraviny spíše jako doplňkový sortiment, budeme muset najít nějaký jiný řetězec s lepší nabídkou. I tak, máme margarín, nějaké sýry, šunku, dva druhy chleba (tmavý tousťák, a dražší, ale o hodně lepší celozrný), jogurty, pití...

Zdroj 2010-09-04 Trip USA
Zdroj 2010-09-04 Trip USA
Před vjezdem do národního parku Sequioa snídáme na odpočívadle u cesty, u jednoho zajímavého, částečně vypuštěného jezera, jehož jméno si teď nemůžu vzpomenout (doplním, možná, později). U vchodu do parku poprvé používáme připravenou kartu, opravňující ke vstupu do všech N.P. v USA, a jsme v "lese".

Projíždíme po různých zajímavých místech v parku, vydáváme se na krátké tracky (Moro Rock, Sherman Tree, General Grant Tree, a pak se přesouváme do národního parku Kings Canyon (oba parky jsou v podstatě propojené, proto je nadále budu označovat jako jeden celek. Vjíždíme do jednoho z kempů, po poledni prakticky opuštěného, a na  jednom z míst pro karavan zabíráme lavičky a dáváme se do oběda z nakoupených zásob.

Kings Canyon, z pohledu motorizovaného turisty, je v podstatě jedna cesta, kterou je třeba projet tam i zpět, vedoucí "kaňonem" mezi horami. Rozhodně zajímavé, vyplatí se vidět. Cestou narážíme na Grizzlyho vodopád, a na skupinky hasičů, kteří bojovali s lesním požárem (tedy spíš nebojovali, jen ho hlídali, aby se nerozšířil přes řeku, případně silnici).

Vracíme se z kaňonu, najíždíme na hlavní ulici 180 a odjíždíme do Fresna, bez rezervace přijíždíme do vyhlédnutého Motelu 6 a bez problémů se ubytováváme. Je po sedmé, slunce ještě svítí, tak využíváme služeb místního bazénu, a pak jdeme do fastfoodu Carl's Jr., kde nám dvakrát nechutná, a už sem nejspíš nepůjdeme.

Na hotelu máme víc času než včera, takže pomalu ale jistě plánujeme zítřejší program (chlapík u bazénu důrazně doporučoval Glacier Point, tak uvídíme(te) zítra. Zítřejší program je nabitý, takže nějaké "není moc dobré" kalifornské víno, za asi 35 Kč flaška, prosvištíme facebook, napíšeme blog, a pomalu a jistě do postele. Tak zase zítra (nebo pozítří, záleží na tom, kdy se zase dostaneme na net - ubytka teď asi nebudeme předem domlouvat, a dojedeme, kam dojedeme, a když to nebude Motel 6, tak je internet nejistý).

2 komentáře:

  1. Ahoj jediná ženská účastnice,
    je to super, být tak daleko od vás a číst si váš program. No zasmála jsem se, že jsi chtěla fotit barák Pink.
    pa ségra

    OdpovědětVymazat
  2. Nazdárek, jako bys mě neznala, ale zrovna bylo hnusně, tak asi stejně nebyla doma :) Dneska je na programu San Francisco, na to se fakt těšim. Jsem jak v Gulliverově, všechno je tu mega velký. Mějte se, jdeme na snídani.

    OdpovědětVymazat