pondělí 13. září 2010

Den 9. - neděle 12. září 2010

Vyrážíme z Ashtonu, opouštíme chatku do chladného a mlžného rána. Do parku je to ještě kus cesty, ale tady 50, 100 mil nic neznamená. Bereme benzín a míříme k západní bráně a ke gejzíru Old Faithful. Nejslavnější atrakce, ale nás nějak nenadchnul - je kolem nuly, a tak gejzír vypadá spíš jako prasklé teplovodní potrubí - ze země se vyhrnul do výšky mrak páry :-).

Jedeme dál, projíždíme po různých horkých pramenech a gejzírech, občas vyfotíme nějakého toho zubra pasoucího se na asfaltce nebo kolem. Park opravdu stojí za vidění, je opravdu velký, jenom po parku najezdíme skoro 200 mil a nafotíme nespočet fotek - musí se vidět, špatně se popisuje. Na radu čechů, které jsme potkali u Crater Lake, se jdeme vykoupat v horkých pramenech - vroucí říčka, která nedaleko vyvěrá, se mísí se studenou horskou řekou, a vytváří tak místo, kde se dá příjemně okoupat. Nakonec si necháváme yellowstonský kaňon, a vyrážíme na jih, směrem na Jackson.

Když už si myslíme, že se nic nestane, dojedeme kolonu... všichni fotí stádo bizonů, asi 30-40 kusů, někteří jsou přímo na cestě.

Cestou ještě projíždíme "zkratkou" přes národní park Grand Teton, fotíme při západu slunce, a míříme do Jacksonu, kde se ukáže cestou, že bude celkem problém sehnat ubytko - všechny motely kolem cesty mají "no vacancy". Jedeme do Motel 6 - tady mají jeden poslední pokoj akorát pro nás - nekuřácký dvojlůžkový, a pak vypisují na vchod tady "no vacancy".

Ani se nejdeme podívat na pokoj, a míříme na večeři - dnes Pizza Hut. Dáváme jednu velkou a jednu malou pizzu, k tomu pití, využíváme internet k poslání včerejšího článku, dnešní budeme psát (a děje se tak právě teď) až v Salt Lake City.

1 komentář:

  1. Pročítám váši ůžasnou cestu , mám v plánu letos začátkem června navštívit Yellowstone park , moc se mi ve vašem článku zalíbilo ta vaše návštěva s koupáním v " Na radu čechů, které jsme potkali u Crater Lake, se jdeme vykoupat v horkých pramenech - vroucí říčka, která nedaleko vyvěrá, se mísí se studenou horskou řekou, a vytváří tak místo, kde se dá příjemně koupat" , je možné od vás získat blížší popis místa , já nemohu na mapě najít Crater Lake abych se mohl přiblížit místu vašeho prožití určitě kouzelnáho zážitku . . . zda bude možno tak díky za podání informací, a peji vám mnoho dalších zážitků JaPe peterik@email.cz

    OdpovědětVymazat