čtvrtek 23. září 2010

Den 20. - čtvrtek 23. září 2010

Good morning Flagstaff! Probouzíme se do značně chladného rána, v noci jsme měli otevřené okno, a přestože jsem ho ve čtyři zavřel, je na pokoji značná kosa a nikomu se moc nechce z postele.

Jdeme na snídani, dá se, málo lidí, není problém si sednout, je i jiná nabídka teplých nápojů než obvyklé kafe, Roadway Inn celkem překvapil. Nabrat benzín a frrrr na dálnici (teda na highway směrem na sever, k naší dnešní první akci, národní památce Sunset Crater. Dáváme si krátký, něco přes míli dlouhý trečík po lávovém proudu, přímo ke kráteru se nesmí. Pokračujeme dvěma indiánskými puebly - Wukoki a Wupatki, už to není ve skále, připomíná to puebla z Vinetoua, s tím rozdílem, že zde zapracoval zub času - 700 let neobývání staveb z nepálené hlíny a kamenů - to už se zdivem něco udělá.

Pokračujeme k jižnímu okraji Grand Canyonu, který jsme viděli něco víc než před týdnem, takže už nás nějak moc neohromí, fotíme z několika viewpointů, a pokračujeme do dnešního cíle, Kingmanu, který je pro nás výchozím bodem pro zítřejší den ve Vegas.

Z naší zásobárny kupónů vybíráme opět Roadway Inn, dnes dokonce za 42 dolarů s daní a snídaní, tak uvidíme, co se z toho vyklube. Motel spravuje pár Indů, na recepci voní indické jídlo... ham.

Indické nebude - večeře u Arbys, poměrně chutné jídlo, výborné kroucené hranolky, a na hotel, plánovat zítřejší nákupy, casina, ... vůbec celkově pobyt ve Vegas. To je ve zkratce náš čtvrtek, článek zítra nezaručuju, přestože bydlíme v Hiltonu a na hotel se celkem těšíme, moc času na něm asi trávit nebudeme, Vegas čeká...

Žádné komentáře:

Okomentovat